EĞİTİM TARİHİ :

Excel Mühendisliği

Microsoft Excel programı işletmeler tarafından tercih edilen Office ailesinin en güçlü yazılımlarından biridir. YÜSEM aracılığıyla yürütülecek bu eğitim, Excel’in her detayının aktarıldığı oldukça kapsamlı bir eğitim programıdır.

Kimler Katılabilir

Genellikle beyaz yaka personellerin tercih ettiği bu programa, kariyerinde daha ileriyi hedefleyen, Excel ile rapor hazırlarken saatlerce uğraşarak zaman kaybeden ve kendisini analiz ve raporlama konusunda geliştirmek isteyen aynı zamanda Excel’e tüm detayları ile hakim olmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

  • Aktif Excel’i kullanan ve tablolar, listeleri ile çalışanlar,
  • Excel’in Fonksiyonlarını aktif kullanmak isteyenler,
  • Raporlar oluşturan ve veriler üzerinde analizler yapanlar,
  • Veri girişi yapan ve listeler üzerinde çalışanlar,

Eğitimin Sonunda (İleri Excel Eğitimi Kapsamına Neler Girer?)

Bilindiği gibi Excel programı, tüm kaynakların, verilerin ve diğer özel isteklerin derlenebildiği esnek ve oldukça kullanışlı bir uygulamadır. İş dünyasında da yaygın şekilde kullanılan bu uygulama, temel ve ileri aşamalarda beklentilere farklı şekillerde cevap vermektedir. Özellikleri itibari ile daha geniş kapsamlı datalara ihtiyacınız olduğunda ileri seviyede Excel öğrenmeniz önemlidir. Karmaşık formüller, verilerin analizi, makrolar, VBA, özel tablo ve grafiklerin hazırlanması ve daha fazla kapsama alanı için bu uygulama en uygun davranış olacaktır. Geleceğinizi inşa ederken sağlam bir basamak için İleri Excel eğitimi alınması en uygun seçimdir. Verilerin doğrulanması, denetimlerin sağlanması, karmaşık verilerin düzenlenmesi ve bunların anlaşılır bir şekle sokulması Excel ile oldukça kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Eşsiz ve esnek yapısı ile sizlerin de eli, ayağı olacak bu uygulama, mühendislikten, muhasebe sistemlerine kadar her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Katılımcılar, Excel ile ilgili bir problem karşısında hızlı analiz yapabilecek ve çözüm yolu hakkında bir fikir elde ederek, ilgili çözümü gerek makro kodu yazarak gerek ilgili fonksiyonlar sayesinde oluşturabileceklerdir.

Sınav

Eğitim sonunda, “Excel Mühendisi” sertifikasına sahip olabilmek için YÜSEM tarafından bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek uygulamalı sınavdan en az 70 puan alınması gerekmektedir.

EĞİTİM 15 KİŞİLİK GRUP OLUŞTUĞUNDA BAŞLAYACAKTIR. AKSİ TAKDİRDE EĞİTİM ERTELENİR YADA İPTAL EDİLİR. 

DİĞER UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMLARIMIZI İNCELEDİNİZ Mİ?