TÜM EĞİTİM CANLI YAYIN OLARAK GERÇEKLEŞECEKTİR.
                                       KATILIMCILAR YAYINA ALINARAK ETKİLEŞİMLİ OLARAK GERÇEKLEŞECEKTİR.

1 PROFESYONEL SERTİFİKA

ÇOCUKLUK DÖNEMİ MANEVİ DESTEK VE REHBERLİK EĞİTİMİ Online (Canlı) 

     Eğitim Süreci ; Oluşturulan Kayıt Sonrasında , tarafınıza kayıt işlemini tamamladığınıza dair bir sms iletilmektedir.( Bu ileti mesai günlerinde akşam saat 19.00'da yapılmaktadır.)

     Seminerden 1 Gün önce seminere giriş yapacağınız web adresi iletilmektedir. 

     Programdan 1 saat önce ise giriş bilgileriniz SMS olarak gelmektedir. (Havale veya Kredi Kartı ile yapılan ödemeler sistemden bankaların açıldığı ilk iş gününde kontrol edildikten sonra size onay için dönüş yapılacaktır.)


Tarih : 10 EYLÜL 2020 Perşembe
1. Oturum 16:00 -18:00
2. Oturum 18:30 - 20:30


Eğitimci ;

DR. ÖĞR. ÜYESİ ÖMER FARUK SÖYLEV

Kütahya Dumlupınar üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Din Psikolojisi Öğretim Üyesi 

 

ÇOCUKLUK DÖNEMİ MANEVİ DESTEK VE REHBERLİK

Çocukluk Dönemi Dini Gelişim Özellikleri ve İletişim 
Çocukluk Dönemi Dini Kavramlar Üzerine Sorular ve Cevapları

Eğitimin Amacı:
 

     Dini yaşantının temelleri çocukluk döneminde atılmaya başlanmaktadır. Çocukların dine karşı tutum ve merakları, yaşlara göre gelişim / öğrenme süreç ve bilgi edinme ihtiyaçlarını kapsayan eğitim programımızla ailenin ve din eğitimcilerinin doğru tutumlarıyla zaman içinde gelişecek olan anlayışın, çocuğun hem Allah’la iletişim kurarak dinî gelişimine katkı sağlayacağı hem de korkularla dolu olan çocukluk döneminde ruhsal gelişimine destek olacağını ortaya koymaktadır.

     Çocukluk ve ergenlik dönemi sorunları, çocuk / ergen ve çevresini, aileleri ile ilişkilerini ve okul hayatlarını olumsuz şekilde etkilemektedir. Çocukluk ve Ergenlik döneminde alınan değerler ve manevi eğitimin, ergenlik dönemindeki bireye sosyal ve psikolojik olarak olumlu bir katkısı olabilir. Bu dönemde karşılaşabileceği muhtemel sorunlarla baş edebilme becerileri kazandırabilir. Çocuk ya da ergenin ve çevresinin bu dönemi olabildiği kadar sorunsuz geçirebilmesini sağlayabilir. Gençliğe el atmak, hayatın ve ülkenin gidişatına el atmaktır.

     Ülkemizin manevi rehber ihtiyacını karşılamak amacıyla, batı toplumlarındaki eğitim kurumlarındaki dini danışmanlık ve rehberlik programlarını inceleyerek, bu alanda verilen dersleri tarayarak kendi toplumumuzun da ihtiyaçlarını dikkate alarak disiplinler arası “Manevi Rehberlik Eğitimi Sertifika Programı” hazırlamıştır. Böylece ilgili kurumlarda görev yapacak personellerin gerekli donanıma sahip olmaları hedeflenmektedir.


Eğitimin İçeriği:

 1. Manevi Rehberlik Hizmeti Nedir?
 2. Manevi Rehberlik Çalışmalarında Dikkat edilecek Unsurlar
 3. Dini Danışmanlık ve Rehberlikte Temel İlke ve Yaklaşımlar
 4. Zihin Becerileri ve Farklı Düşünce Yetilerini Geliştirme Yöntemleri
 5. Sosyal Medya Kullanımı
 6. Gençler İçin Gelişim Temelli Etkinlikler
 7. Doğru Türkçe Kullanımı Eğitimi
 8. Grupla Görüşme Teknikleri
 9. Bireyle Görüşme Teknikleri
 10. Mahremiyetin Temel İlkeleri
 11. Gençliğin Günümüzdeki Kültürel Yapısı
 12. Bağımlılıklar
 13. Sosyal Psikoloji
 14. Verimlilik Yönetimi
 15. Eğitim ve Öğretim Bilgisi
 16. Eğitim ve Öğretimin Sağlanması
 17. İletişim ve Etkileşim
 18. Özgüven ve Stres
 19. Öğretime Hazırlık
 20. Eğitim Yönetimi

 

ÖRNEK SEMİNER GÖRÜNTÜSÜ

 


HEMEN BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

ÖNEMLİ NOT:
YALOVA ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ (YÜSEM) SADECE BELGELENDİRME HİZMETİ YAPMAKTADIR. KESİNLİKLE İŞ GARANTİSİ VERMEZ!

 • 1 adet Yalova Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Onaylı sertifika elde edebileceğiniz bir kişisel gelişim programıdır.
 • Yayın bant kaydı olarak değil canlı yayın şeklinde gerçekleşecektir.
 • Yayın esnasında görüntülü, sesli ve yazılı şekilde etkileşim olacaktır.
 • 1.Oturum 16:00 - 18:00
 • Seminer arası 18:00 - 18:30
 • 2. Oturum 18:30 - 20:30
 • 60 ₺ eğitime katılım ücreti bulunmaktadır.
 • Sertifikalarınız eğitim bitiminden sonraki en geç 10 iş günü içerisinde alıcı ödemeli olarak kargoya verilecektir.
 • Kargo gönderim bilgileriniz eğitim esnasında sizlerden talep edilecektir.
Eğitim Süreci; Oluşturulan Kayıt Sonrasında , tarafınıza kayıt işlemini tamamladığınıza dair bir sms iletilmektedir.(Bu ileti mesai günlerinde akşam saat 19.00'da yapılmaktadır. Seminerden 1 Gün önce seminere giriş yapacağınız web adresi iletilmektedir. Programdan 1 saat önce ise giriş bilgileriniz SMS olarak gelmektedir. (Havale veya Kredi Kartı ile yapılan ödemeler sistemden bankaların açıldığı ilk iş gününde kontrol edildikten sonra size onay için dönüş yapılacaktır.)

Eğitim Sonunda katılımcılara; Eğitim Sonunda Yalova Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Hijyen Koşulları içerisinde üretilip Tarafınza Yurtiçi Kargo ile alıcı ödemeli olarak seminerden EN GEÇ 10 iş günü sonra kargoya teslim edilecektir.

Uzaktan Öğretim Sistemi; Kayıt Sonrasında Tarafınıza gelecek SMS ile Kurumumuza ait LMS ( Uzaktan Eğitim Sistemine) Giriş yaparak İlgili ders tarihinde canlı yayın olarak derslere katılabilirsiniz. Yazılı ve görüntülü olarak soru sorma imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca sistem üzerinden sunu ve eğitimciyi takip edebilirsiniz . Derslerinize; Telefon, Tablet, Bilgisayar vb. tüm akıllı cihazlardan dahil olabilirsiniz.

İLETİŞİM:
(Mesai Saatler: 09:30 - 12:30 || 13:30 - 17:30 ) ÖDEME BİLGİSİ :
Kredi kartı ile internet sitesinden ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. (Ödemesi yapılmayan başvuru kabul edilmeyecektir.)

ÖRNEK SERTİFİKA:


HEMEN BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ!


DİĞER ONLİNE SEMİNER PROGRAMLARIMIZI İNCELEDİNİZ Mİ?