REKLAMCILIK EĞİTİMİ


Son Başvuru: 28 Şubat 2018
Eğitim Ücreti: 70,00 TL

EĞİTİM İÇERİĞİ

Hızla Değişen Dünyamızda Reklamcılık Her Geçen Gün Boyutları Büyüyen Bir Sektördür.

Pazarlama İletişiminin Vazgeçilmez Bir Unsuru Olan Reklamcılığın Pek Çok Tanımı Yapılmıştır. Bu Tanımlardan Bir Tanesi;“Reklam, Bir İşin Malın Veya Bir Hizmetin Para Karşılığında, Genel Yayın Araçlarında,Tarif Edilerek Geniş Halk Kitlelerine Duyurulmasıdır” Şeklindedir.Amerikan Pazarlama Birliğinin Tanımı İse “Bir Malın, Bir Hizmetin Veya Fikrin Bedeli Verilerek Ve Bedelin Kimin Tarafından Ödendiği Anlaşılacak Şekilde Yapılan Ve Yüz Yüze Satış Dışında Kalan Tanıtım Faaliyetleridir.”

Günümüzde Bu Tanım Daha Genişletilmiştir: “İşletmeler, Kâr Amacı Olmayan Kuruluşlar,Kamu Kurumları Veya Bireyler Tarafından Kendi Ürün Ve Hizmetleri, Örgütleri Veya Fikirleri Hakkında Belli Bir Hedef Pazarı Veya Kitleyi Bilgilendirmek Veya İkna Etmek Amacıyla Kitle İletişim Araçlarında Satın Alınmış Özel Zamanlarda Veya Yerlerde İlan Ve İkna Edici Mesajların Yerleştirilmesidir.”Başka Bir İfadeyle Reklam; “Talep Yaratma Sanatı” Olarak Tanımlanmaktadır. Reklam,Ele Alınan Mal Ve Hizmetleri Hoşa Giden Taraflarıyla Tanıtarak Yeni İhtiyaçların Ortaya Çıkmasına Yardım Etmek Olarak Da İfade Edilmektedir. Ancak Talep Yaratılırken Yüz Yüze İletişim Yerine Büyük Kitlelere Ulaşabilmek İçin Kitle İletişim Araçlarından Faydalanılır.  

 

EĞİTİM SÜRESİ VE ŞEKLİ:

 • Her modül, ders notları, videolar, sunular, ödevler ve danışmanlıkları içeren karma yöntemi üzerinden gerçekleştirilecektir.
 • Sınavlar internet üzerinden, Avrupa Online Sınav Uygulama Kriterlerine göre gerçekleştirilecektir. 
 • Her adayın 3 sınav hakkı vardır.
 • Eğitim, emba kriterlerine  göre gerçekleştirileceği için öğrencilerimizin tüm materyalleri kullanmaları gerekmektedir.
 • Her bir ders bir yandan öğretim üyesi tarafından sunulurken bir yandan dersin powerpoint sunusu ekranda gözükmektedir.
 • Her bir dersin ders notları ve materyalleri katılımcılara dersler aktif hale geldiğinde elektronik olarak sunulmaktadır.
 • Dersler, ödev teslim ve sınavlar internet üzerinden olup Türkiye'nin her yerinden katılabilir.- Ayrıca Uzaktan Eğitim portalımızda yer alan forumlardan öğrenciler hocalarla ve birbirleriyle iletişim kurabilmektedir.
 • Eğitim sonunda katılımcılara, "Sertifika Belgesi" verilecektir. 
 • Derslerin işlenişinde Uzaktan Eğitim Yönetmeliği geçerli olacaktır.


  BAŞVURU HAKKINDA:

  - Sertifika Gönderimi Ücretsiz Yapılacaktır.
  - Herhangi bir mezuniyet şartı aranmayıp, bu sertifika eğitimine herkes başvurabilir.
  - Sınav internet üzerinden yapılacaktır.Adaylarımız Türkiye'nin her yerinden katılabilir.Sınavdan geçer puan alan her adayımız belge almaya hak kazanır.

ÖNEMLİ NOT: BAŞVURU YAPAN ADAYLARIN ÖDEDİKLERİ ÜCRET  HANGİ SEBEPLE OLURSA OLSUN İADE EDİLEMEZ ! . LÜTFEN BAŞVURUNUZU YAPMADAN ÖNCE BİLGİLERİ DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE OKUYUNUZ VE İADE TALEBİNDE BULUNMAYINIZ!
 


İLETİŞİM:
Mesai Saatleri : 09:30 - 12:30 || 13:30 - 18:30

DETAYLI BİLGİ İÇİN :

TEL : 0850 346 78 54 

 

ÖDEME BİLGİSİ

BANKA HESABI 

YALOVA ÜNİVERSİTESİ DÖNER SERMAYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. ZİRAAT BANKASI

İBAN : TR29 0001 0004 0453 0532 1950 01