SON BAŞVURU TARİHİ: 10 Nisan 2020 (Cuma)

 

     Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım alımlarında yapmış olduğu yeterlilik sınavı yerine yapılan bir sınavdır.

     Kur’an kursu öğreticisi, imam hatip, müezzin kayyım olarak fahri, vekil, sözleşmeli ya da kadrolu görev almak isteyen din görevlisi adayları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) sınavına girerek başarılı olmak zorundadır. ÖSYM resmi internet sitesinde yer alan akademik takvime göre 2020 DHBT sınavı 22 KASIM 2020 tarihinde yapılacaktır.

     Toplumuzun her alanında önemli yere sahip din görevlisi adaylarının girecekleri bu sınavdan önce ciddi bir prova yapma imkânı sunmak için Yalova Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak Türkiye Geneli ÜCRETSİZ Online (internet üzerinden) DHBT deneme sınavı yapmaya karar verilmiştir. Din görevlisi adaylarının sınavdan önce kendilerini deneyerek diğer adaylar arasındaki seviyesi hakkında fikir sahibi olacaklardır.

 

İletişim:                                                                                           
https://dhbt.yalova.edu.tr/                                                           
0850 346 78 54